Dotazy a odpovědi

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy. Pokud i nadále potřebujete pomoc, neváhejte se na nás obrátit.

Top 10 dotazů

Kdo je sekundární dlužník?

Sekundární dlužník je přítel nebo člen rodiny, který vás (dlužníka) zná a věří, že vám v tuto chvíli nic nebrání půjčit si peníze. Váš sekundární dlužník věří, že můžete a budete půjčku každý měsíc splácet. Pokud z nějakého důvodu nemůžete zaplatit, je velmi důležité, aby váš sekundární dlužník chápal, že musí zaplatit za vás. Pokud nedostaneme měsíční platbu nejpozději den po splatnosti, vybereme platbu od sekundárního dlužníka.

Sekundární dlužník podepíše právně závaznou smlouvu, je to tedy vážná zodpovědnost..

For related information on co-signers check out:

Průvodce sekundárního dlužníka

Měl/a bych se stát sekundárním dlužníkem?
Jak dlouho trvá získat půjčku?

Vždy děláme vše, co je v našich silách, abychom se ujistili, že vaše půjčka bude vyplacena co nejrychleji.

Naším cílem je vyplatit každou půjčku během 24 hodin od schválení sekundárního dlužníka. Pokud vy a váš sekundární dlužník dokončíte online žádost a všechny kontroly proběhnou bez problémů, můžeme vám peníze poslat dříve.

Jakmile vy a váš sekundární dlužník podepíšete online smlouvu, zkontrolujeme vaši žádost a dáme vám vědět, jestli potřebujeme ještě něco dalšího. Vždy vás budeme informovat, že můžeme vaši půjčku vyplatit.

Tady je pár věcí, které mohou Vaši žádost zpomalit:

Můžu dostat půjčku bez sekundárního dlužníka?

Půjčky u Tando fungují na základě ručení; všichni naši zákazníci musí mít sekundárního dlužníka, abychom jim mohli půjčit. Sekundární dlužník je pro nás významným znakem, že vám někdo věří, a že vám můžeme také věřit, bez ohledu na vaši úvěrovou historii!

Zodpovědnost sekundárního dlužníka je splatit půjčku, pokud to neudělá sám dlužník. Vhodný sekundární dlužník je někdo ve věku 18 až 80 let, majitel nemovitosti, s dobrou úvěrovou historií bez potíží se splácením v minulosti, kdo si může dovolit splácet měsíční platby, pokud vy nemůžete.

Jak se přihlásím k mému online účtu?

Přihlášení k vašemu online účtu je opravdu snadné, používáme kouzelné odkazy.

Než si pamatovat heslo, stačí vložit rodné číslo a telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, které u vás evidujeme. Poté vám pošleme zprávu s unikátním odkazem. V Tando nemusíte procházet dlouhým resetováním hesla nebo bezpečnostními otázkami.

Po kliknutí na odkaz, který vám zašleme, budete k vašemu účtu na vašem zařízení přihlášen/a po dobu 30 dní (pokud se samozřejmě ručně neodhlásíte).

Snadné a jednoduché.

Mohu získat půjčku, i přesto že mám špatnou úvěrovou historii?

Tyto záznamy mohou být součástí vaší úvěrové historie. Říkají nám něco o tom, co se stalo v minulosti.

Na co se budete ptát mého sekundárního dlužníka?

Náš proces půjček jsme vytvořili tak, aby byl co nejjednodušší a co nejméně stresující pro vás i vašeho sekundárního dlužníka. Jakmile dokončíte svou pětiminutovou žádost, dáme vám odkaz pro vašeho sekundárního dlužníka, na kterém může dokončit svou část.

Vašeho sekundárního dlužníka požádáme o vyplnění jednoduché online žádosti. Ta obsahuje osobní informace, kontaktní informace a měsíční příjem, abychom si mohli představit, zda bude schopný/á provést platbu, pokud by to bylo třeba.

Vašeho sekundárního dlužníka se také zeptáme na jeho platební a bankovní informace, abychom mu/jí mohli poslat peníze (prevence podvodu) ve chvíli, kdy bude vaše žádost schválena, a také abychom od něho mohli vybrat platbu, pokud bychom ji neobdrželi od vás.

Proč byl můj sekundární dlužník zamítnut?

Nelekejte se, pokud byl váš sekundární dlužník zamítnutý. Nejdůležitější je, že jsme schválili vaši žádost a chceme vám pomoci získat peníze, které potřebujete.

Potřebujete pouze najít někoho jiného, kdo se stane vaším sekundárním dlužníkem. Jakmile najdete nového sekundárního dlužníka, ověříme, že si oba můžete dovolit splácet půjčku a zařídíme její vyplacení.

Je tu několik důvodů, proč někoho jako sekundárního dlužníka schválit nemůžeme. Nejčastějším z nich je negativní úvěrová historie, což se bohužel neslučuje s našimi podmínkami.

Pokud je někdo sekundární dlužník, bude na něm, aby splácel půjčku, pokud vy nemůžete. Kontrolou jeho úvěrové historie se můžeme přesvědčit, jak se v minulosti vypořádal s vlastními účty.

 • Pokud mu není mezi 18 a 80 lety
 • Pokud nevlastní žádnou nemovitost
 • Pokud už je sekundárním dlužníkem pro jinou Tando půjčku
Jak mohu splácet nebo vypořádat svou půjčku?

Děláme všechno pro to, aby pro vás bylo splácení vaší půjčky jednoduché a bez stresu.

S vaší žádostí jste nám poskytl/a vaše platební údaje. Tyto údaje používáme k automatickému výběru splátek v den splatnosti, který jste zvolil/a..

Pokud chcete provést mimořádnou platbu (díky které bude půjčka levnější!), můžete to udělat kdykoliv prostřednictvím vašeho online účtu.

Jakmile se přihlásíte, můžete zaplatit kartou nebo bankovním převodem – co pro vás bude jednodušší.

Co když nemohu splácet?

Pokud z nějakého důvodu nemůžete splácet, kontaktujte nás, abychom to mohli probrat. Pokud neobdržíme vaši platbu do dne splatnosti, který jste si zvolil/a, upozorníme vás i vašeho sekundárního dlužníka hned, jak to zjistíme.

Vždy se nejdříve snažíme najít společné řešení. Pokud se nám to ale nepodaří, budeme informovat vašeho sekundárního dlužníka a vyžadovat platbu po něm.

Vašeho sekundárního dlužníka požádáme o platbu pouze v souladu s dohodou a pouze v případě, že to bude v nejlepším zájmu vás obou.

Dlužníci

Jaké jsou podmínky pro dlužníka?

V Tando vás nesoudíme podle vaší minulosti nebo podle toho, jak jste s penězi zacházel/a dříve. Věříme, že si každý zaslouží férovou půjčku.

Proto jediné, co požadujeme, je, aby každý dlužník byl obyvatelem České republiky, ve věku mezi 18 a 80 lety a mohl si dovolit pohodlně splácet zvolenou půjčku.

Budete potřebovat také přítele nebo člena rodiny, který Vám důvěřuje a stane se Vaším sekundárním dlužníkem. Pokud Vám věří přátelé a členové rodiny, budeme Vám věřit I my.

Mohu dostat půjčku, pokud nežiji v České republice?

Bohužel můžeme nabídnout naše půjčky pouze lidem, kteří žijí v České republice, protože v ostatních zemích platí jiné podmínky

Jak se dozvím, že jsem byl schválen/a?

Pokud je vám mezi 18 a 80 lety a můžete si dovolit splácet půjčku, můžeme vás schválit. Jako všichni naši zákazníci budete potřebovat sekundárního dlužníka. Někoho ve věku 18 až 80 let, kdo je vlastníkem nemovitosti a má dobrou kreditní historií. Váš sekundární dlužník bude zodpovědný za provedení platby, pokud ji neprovedete vy. Proto je velmi důležité, aby jste si oba mohli splácení dovolit.

Kde mohu vidět svoji dohodu o půjčce?

Jakmile podepíšete vaši dohodu o půjčce online, pošleme vám kopii prostřednictvím zašifrovaného e-mailu. Zároveň uložíme kopii vaší dohody do našeho systému. O přístup k ní můžete kdykoliv požádat.

Vaše právo na návrh úvěrové smlouvy

Máte právo na získání návrhu úvěrové smlouvy zdarma. Stačí nás kontaktovat

Musím být zaměstnaný?

Ne, nemusíte být zaměstnaný. Musíte ale prokázat, že si můžete dovolit splácet půjčku bez toho, abyste se dostal/a do finančního tlaku. Potřebujete mít nějaký příjem. Budete také potřebovat sekundárního dlužníka.

Kolik si mohu půjčit?

We offer loans of 3000 to 15000 CZK over 1 - 5 years.

Je velmi důležité, abyste si mohl/a dovolit půjčku měsíčně splácet, vezměte prosím tento faktor na vědomí, v případě, že budete řešit, kolik peněz si potřebujete půjčit.

Stejně tak musí být i váš sekundární dlužník v pozici, kdy si může dovolit půjčku splácet (v případě, že by musel splácet za vás). Pamatujte, že výše vaší půjčky musí odpovídat i jeho finančním možnostem.

Jak mohu změnit datum platby?

Datum vaší platby kdykoliv změnit prostřednictvím vašeho online účtu.

Pokud s tím máte jakékoliv potíže, můžete nás kdykoliv kontaktovat a my vám rádi pomůžeme.

Než si změníte datum platby, je tu pár pravidel, o kterých byste měl/a vědět:

 • Nemůžete změnit datum první platby. Bude to datum, které jste zvolil/a ve vaší žádosti.
 • Změnu data nemůžete provést, pokud jste pozadu se splátkou.
 • Změnu je potřeba provést nejméně 5 dní před datem splatnosti další platby.
 • Datum platby můžete změnit pouze jednou za 2 měsíce.

Sekundární dlužník

Jak dlouho trvá, než se můj sekundární dlužník dozví o zpožděné platbě?

Pokud vaši platbu neobdržíme do data splatnosti, informujeme okamžitě vás i vašeho sekundárního dlužníka. Budeme vás telefonicky informovat, že je potřeba provést platbu a dát váš účet do pořádku.

Pokud se nám nepodaří najít řešení, upozorníme Vašeho sekundárního dlužníka a budeme od něj následující den vyžadovat platbu. Tím předcházíme potížím na Vašem účtu, zvýšení nedoplatků nebo prodloužení výpůjční lhůty.

Musí být můj sekundární dlužník vlastníkem nemovitosti?

Ano, váš sekundární dlužník musí vlastnit nemovitost.

Vhodný sekundární dlužník je někdo mezi 18 a 80 lety, kdo v minulosti neměl potíže se splácením vlastních dluhů, a kdo si může dovolit provést měsíční splátku v případě, že vy nemůžete.

Může mít sekundární dlužník vlastní půjčku?

Pokud má váš sekundární dlužník půjčku u Tando, nebudete si u nás moci půjčku vzít. V jedné chvíli se můžete účastnit pouze jedné půjčky u Tando, ať už jako dlužník nebo jako sekundární dlužník.

Pokud byla půjčka splacena včas a v plné výši, velmi rádi přijmeme vaši žádost o novou půjčku.

Proč potřebujete bankovní údaje mého sekundárního dlužníka?

Máme pro to hned 3 důvody.

1. Platební údaje jsou součástí naší kontroly, která předchází tomu, aby se váš sekundární dlužník stal obětí podvodu. 2. Jakmile schválíme vaši půjčku, pošleme ji na bankovní účet vašeho sekundárního dlužníka, aby vám ji předal. I zde je důvodem prevence před podvodem a ujištění, že si je sekundární dlužník plně vědom/a své odpovědnosti. 3. Pokud vynecháte splátku, budeme kontaktovat vašeho sekundárního dlužníka a požádáme ho o platbu. Je důležité, aby sekundární dlužník vždy uváděl aktuální bankovní údaje, aby byl váš účet neustále aktuální.

2. När vi godkänner ditt lån betalar vi det till borgensmannens bankkonto för vidare överföring till dig. Detta för att förhindra bedrägeri och se till att din borgensman är helt medveten om sitt ansvar.

3. Om låntagaren missar en betalning kommer vi att kontakta borgensmannen och be att han eller hon betalar. Därför är det mycket viktigt att borgensmannen håller sina kortuppgifter uppdaterade så att de alltid är rätt på kontot.

Mohu změnit svého sekundárního dlužníka?

Pokud vaše půjčka ještě nebyla vyplacena, můžete sekundárního dlužníka změnit. Stačí nás kontaktovat a my to vyřešíme.

Jakmile je vaše půjčka vyplacena, můžete vašeho sekundárního dlužníka změnit pouze splacením stávající půjčky v plné výši a poté žádostí o novou půjčku s novým sekundárním dlužníkem.

Proč je půjčka vyplacena na bankovní účet mého sekundárního dlužníka?

Peníze vyplácíme na bankovní účet sekundárního dlužníka proto, abychom ho ochránili před podvodem. Tímto způsobem se ujistíme, že o půjčce ví.

Váš sekundární dlužník vám může peníze přeposlat nebo je vybrat a předat vám je v hotovosti.

Měl/a bych se stát sekundárním dlužníkem?

Být sekundárním dlužníkem je vážný závazek, proto je důležité popřemýšlet o všech povinnostech a na jejich základě dojít ke správnému rozhodnutí.

 • Věříte, že dlužník zaplatí všechny splátky své půjčky?
 • Věříte, že si dlužník může splátky dovolit?
 • Pokud z nějakého důvodu dlužník nemůže (nebo nebude) splácet splátky, jste připraven/a je splácet? Můžete si to dovolit?
 • Jste si vědom/a, že nesete zodpovědnost za splacení půjčky, pokud to dlužník z nějakého důvodu nedokáže?
 • Do you understand that if the loan isn't repaid on time, then there'll be serious consequences for both you and the borrower: we'll pass the case onto debt collection, which means that you'll have to repay the entire loan amount at once. You'll also be added to the RKI and debtor register, which will make it very difficult for you to borrow in the future.

Pokud můžete na všechny otázky odpovědět ANO:

Vypadá to, že dlužníka znáte velmi dobře a důvěřujete mu. Chcete podpořit vašeho přítele v žádosti o půjčku a také s ní pomoci, pokud je to bude nezbytné.

Pokud na jednu nebo více otázek můžete odpovědět NE:

V tuto chvíli byste neměl/a být sekundárním dlužníkem.

Pro více informací si přečtěte článek Povinnosti sekundárního dlužníka

Mohu využít sekundárního dlužníka, který nemá trvalý pobyt v České republice a nebo není českým rezidentem?

Vy i váš sekundární dlužník musíte mít trvalý pobyt v České republice a být českými rezidenty.

Jak může můj sekundární dlužník podepsat formuláře?

Jakmile podepíšete vaši dohodu, pošleme vám zprávu a e-mail s odkazem, který předáte vašemu sekundárnímu dlužníkovi.

Prostřednictvím tohoto odkazu pak může váš sekundární dlužník vyplnit své osobní údaje a podepsat dohodu online.

Proč je sekundární dlužník kontaktován přímo?

Sekundárního dlužníka kontaktujeme přímo, abychom se ujistili, že rozumí povinnostem sekundárního dlužníka.

Sekundární dlužník musí splatit půjčku, pokud to nemůže provést dlužník, a proto je důležité, aby si moh dovolit měsíční platby a stále měl k dispozici dostatečnou částku potřebnou k běžnému životu.

Budete ověřovat úvěrovou historii sekundárního dlužníka?

Prověříme úvěrovou historii sekundárního dlužníka, abychom se ujistili, že je finančně stabilní a v minulosti neměl žádné potíže s placením vlastních účtů.

Jak mohu přestat být sekundárním dlužníkem?

Můžete si rozmyslet ručení kdykoliv před vyplacením půjčky. V takovém případě nás kontaktujte.

Pokud si ručení rozmyslíte před předáním peněz dlužníkovi, musíte nám vrátit půjčku v plné výši, plus případný úrok, a tím účet uzavřete. Jakmile předáte peníze dlužníkovi, můžete ručení zrušit pouze tak, že půjčku splatíte v plné výši i s případnými úroky nebo počkáte, než dlužník sám půjčku vyrovná.

Q39-A3

Bude to půjčka zajištěna ručením nemovitostí?

Půjčka není zajištěna ručením nemovitostí. Pokud ale nebudou spláceny splátky a nebudeme schopni najít společně s dlužníkem nebo sekundárním dlužníkem nějaké řešení, je tu možnost soudního řízení.

Může být sekundárním dlužníkem osoba samostatně výdělečně činná?

Sekundárním dlužníkem může být osoba samostatně výdělečně činná, pokud jí je mezi 18 a 80 lety, vlastní nemovitost a neměla v minulosti žádné potíže s placením vlastních dluhů.

Sekundární dlužník musí půjčku splatit, pokud to tak neučiní dlužník. Musí být schopný dovolit si splátky a stále mít k dispozici dostatečnou částku potřebnou k běžnému životu.

Co když můj sekundární dlužník nebude moci zaplatit?

Předtím, než vyplatíme jakoukoliv půjčku, provádíme několik kontrol vás i vašeho sekundárního dlužníka. Děláme to, abychom se ujistili, že si oba můžete dovolit pohodlně půjčku splácet. Vyžadujeme po vás také, abyste tuto skutečnost potvrdili.

Nicméně někdy se to prostě stane – a my tomu rozumíme.

Pokud ani jeden z vás nemůže dodržet slib a provést splátku, musíte nás okamžitě kontaktovat.

Musíme pochopit, proč nejste schopni splácet a poté se budeme snažit společně najít řešení.

Pokud i přesto nedokážete váš účet dát do pořádku, budeme muset podniknout další kroky.

Kdo může být mým sekundárním dlužníkem?

Sekundárním dlužníkem by měl být někdo, kdo vás dobře zná a věří vám.

Musí mít dobrou úvěrovou historii a platit své účty včas. Sekundární dlužník, který vlastní nemovitost má větší šanci ke schválení.

Mnoho zákazníků si vybere přítele nebo člena rodiny, protože to jsou jejich nejbližší, ale je tu více možností. Může to být soused, kolega, šéf nebo někdo jiný, kdo je ochoten s vámi podepsat smlouvu o půjčce. Nejdůležitější je, aby rozumněl svým povinnostem a věřil, že splatíte půjčku včas a v plné výši – protože pokud to nedokážete, bude to muset udělat sám.

Pamatujte, že sekundární dlužník musí:

 • Být ve věkovém rozmezí 18 až 80 let
 • Být vlastníkem nemovitosti
 • Být schopný provést měsíční splátku v případě, že bude muset
Na co se budete ptát mého sekundárního dlužníka?

Vi har gjort vår låneprocess så snabb och smidig som möjligt för både dig och din borgensman. När du har slutfört din ansökan kommer vi att ge dig en länk som din borgensman kan att använda för att slutföra sin ansökan.

Din borgensman fyller sedan i en enkel online-ansökan där de anger kontaktinformation, personuppgifter samt månadsinkomst - så att vi kan ta reda på om personen passar att vara din borgensman.

Vi ber också din borgensman om betalnings- och bankinformation. Vi gör detta så att vi kan överföra pengarna till borgensmannens konto (för att undvika bedrägerisituationer) när lånet har godkänts och så att vi kan dra återbetalningarna från deras konto om du som låntagare inte skulle betala.

Jaký je proces stát se sekundárním dlužníkem?

Než se zaregistrujete jako sekundární dlužník, přečtěte si podmínky a ujistěte se, že jste spokojen/a s tím, jak půjčka funguje. Jakmile obdržíme podepsanou žádost sekundárního dlužníka, ověříme, že v minulosti neměl žádné potíže se splácením vlastních účtů. Součástí žádosti sekundárního dlužníka je i ujištění, že rozumí povinnostem sekundárního dlužníka a může si dovolit splácet půjčku v případě, že dlužník splácet nebude.

Půjčku vyplácíme na bankovní účet sekundárního dlužníka, ne dlužníka. Děláme to tak proto, abychom předešli podvodům a ujistili se, že sekundární dlužník ví, že půjčka byla vyplacena. Sekundární dlužník může peníze dlužníkovi přeposlat nebo je vybrat a předat v hotovosti. Jakmile bude půjčka vyplacena, budeme sekundárního dlužníka průběžně informovat, aby věděl o provedených splátkách.

Pokud dlužník platbu neprovede do data splatnosti, okamžitě upozorníme dlužníka i sekundárního dlužníka. Pokud dlužník není schopen aktualizovat účet, budeme provedení platby požadovat po sekundárnímu dlužníkovi.

Jak mohu najít sekundárního dlužníka?

Naše půjčky s sekundárnímu dlužníkovi jsou založené na tradiční myšlence důvěry. Nemáme rádi posuzování lidí na základě jejich úvěrového hodnocení, protože cítíme, že je to někdy nespravedlivé posuzování charakteru.

Takže namísto toho půjčujeme na základě důvěry. Pokud můžete najít někoho, kdo vám věří tak, aby se stal vaším sekundárním dlužníkem a oba si můžete dovolit měsíčně splácet, pak vám budeme věřit i my.

Vhodný sekundární dlužník je někdo ve věkovém rozmezí 18 až 80 let, kdo vlastní nemovitost, v minulosti neměl potíže se splácením vlastních účtů a někdo kdo si může dovolit provést měsíční splátku v případě, že vy nemůžete.

Proč byl můj sekundární dlužník zamítnut?

Du skal ikke bekymre dig, hvis din selvskyldnerkautionist er blevet afvist. Vi har allerede godkendt din ansøgning og vil hjælpe dig med at få de penge, du har brug for.

Du skal bare finde en anden person, som kan være din selvskyldnerkautionist i stedet. Så snart du har fundet en ny person, tjekker vi, at I har råd til betalingerne og arrangerer så udbetaling af lånet.

Der kan være et par grunde til, at vi ikke kan godkende en person som selvskyldnerkautionist. Den hyppigste er, at de har haft dårlig kreditværdighed i fortiden og derfor ikke møder vores kriterier – eller at de ikke er boligejer.

Som selvskyldnerkautionist hæfter man for at betale af på lånet, hvis du ikke gør det. Ved at undersøge kautionistens kreditværdighed får vi mulighed for at se, om de før har kunnet betale deres egne regninger. Det hjælper os til at beslutte, om de er egnet som selvskyldnerkautionist.

Andre grunde kan være, at din selvskyldnerkautionist:

 • Ikke er 18-80 år gammel
 • Ikke er dansk boligejer
 • Allerede er selvskyldnerkautionist på et andet Tando-lån
 • Allerede selv har et Tando-lån
Jaké jsou povinnosti sekundárního dlužníka?

Povinností sekundárního dlužníka je splácet půjčku, pokud dlužník splácet nemůže.

Vašeho sekundárního dlužníka požádáme o platbu pouze v souladu s dohodou a pouze v případě, že to bude v nejlepším zájmu vás obou.

Takovým konáním předcházíme negativnímu dopadu na zůstatek účtu, jako je vznik nedoplatků nebo prodloužení výpůjční lhůty.

Kdo je sekundární dlužník?

Sekundární dlužník je přítel nebo člen rodiny, který vás (dlužníka) zná a věří, že vám v tuto chvíli nic nebrání půjčit si peníze. Váš sekundární dlužník věří, že můžete a budete půjčku každý měsíc splácet. Pokud z nějakého důvodu nemůžete zaplatit, je velmi důležité, aby váš sekundární dlužník chápal, že musí zaplatit za vás. Pokud nedostaneme měsíční platbu nejpozději den po splatnosti, vybereme platbu od sekundárního dlužníka.

Sekundární dlužník podepíše právně závaznou smlouvu, je to tedy vážná zodpovědnost..

Platby

Kdo provádí měsíční platby?

Měsíční platby by měl provádět dlužník. Nicméně pokud platbu neobdržíme od dlužníka, požádáme o zaplacení sekundárního dlužníka.

Vašeho sekundárního dlužníka požádáme o platbu pouze v souladu s dohodou a pouze v případě, že to bude v nejlepším zájmu vás obou. Takovým konáním předcházíme negativnímu dopadu na zůstatek účtu, jako je vznik nedoplatků nebo prodloužení výpůjční lhůty.

Sekundární dlužník má možnost provést tolik plateb k vyrovnání půjčky, kolik chce. Má také možnost stát se primárním plátcem účtu, pokud chce provádět pravidelné měsíční platby jménem dlužníka.

Mohu přerušit splacení?

Platební prázdniny nenabízíme.

Mohu provést mimořádnou splátku?

Ano, kdykoliv budete chtít, můžete provést mimořádnou splátku k vyrovnání vaší půjčky.

Můžete to udělat prostřednictvím vašeho online účtu.

Počítáme úroky každý den, proto vám každá mimořádná platba může v dlouhodobém horizontu ušetřit peníze. Doporučujeme všem našim zákazníkům, aby platili tolik, kolik si mohou dovolit.

Mohu zaplatit méně než je splátka?

Ne, nemůžete.

Je důležité, aby byly splátky provedené v plné výši a včas každý měsíc, přesně podle smluvní dohody, pomůže vám to budovat vaše úvěrové hodnocení. Pokud nebudete moci platit, pak o platbu požádáme vašeho sekundárního dlužníka, jak jsme si dříve odsouhlasili.

Co když platba selže?

Pokud vaše platba selže, upozorníme vás i vašeho sekundárního dlužníka, hned jak to zjistíme. Pokud se nám nepodaří platbu vybrat, budeme se nejdříve snažit najít společně s vámi řešení.

Pokud se nám to nepodaří, budeme požadovat platbu po vašem sekundárnímu dlužníkovi

Proč je půjčka vyplacena na bankovní účet mého sekundárního dlužníka?

Peníze vyplácíme na bankovní účet sekundárního dlužníka proto, abychom ho ochránili před podvodem. Tímto způsobem se ujistíme, že o půjčce ví.

Váš sekundární dlužník vám může peníze přeposlat nebo je vybrat a předat vám je v hotovosti.

Mohu zaplatit dříve?

Ano, vaše splátky můžete provést bez penalizace před vámi zvoleným datem prostřednictvím vašeho online účtu.

Jaké jsou způsoby, jak vám mohu zaplatit?

Existuje několik různých způsobů, jak můžete provést platbu.

1) Vaše běžná splátka bude automaticky strhnuta z platební karty, kterou nám poskytnete. Před datem splatnosti vám pošleme upomínku, abychom se ujistili, že jste vždy informován/a o nadcházející splátce a můžete reagovat včas.

2) Platbu také můžete provést prostřednictvím vašeho online účtu. Přihlaste se na našich stránkách pomocí vašeho rodného čísla a e-mailové adresy nebo telefonního čísla a zašlete nám platbu.

3) Pokud váše platby zaostávájí za plánem, můžete to napravit pomocí platby online. Platby online jsou tu proto, aby pro vás bylo co nejsnazší provést platby kdykoliv. E-mailem a textovou zprávou vám pošleme jedinečný odkaz, na který můžete snadno kliknout a zaplatit online.

4) Pokud chcete, můžete nám poslat platbu na náš bankovní účet. Mnoho zákazníků se tak rozhodlo. Pokud byste to chtěl/a udělat, MUSÍTE jako variabilní symbol platby uvést vaše rodné číslo. Pokud tak neučiníte, nebudeme vědět, že platba přišla od vás a nebudeme ji moci přiřadit k vašemu účtu.

Vores bankoplysninger for denne type betaling er:

Variabilní symbol: Rodné číslo

Proč jste strhli 3 Kč z mého bankovního účtu?

Ve skutečnosti jsme z vašeho bankovního účtu 3 Kč nestrhli.

3 Kč jsou okamžitě vráceny zpět na váš bankovní účet, v závislosti na vaší bance to však může trvat až 7 dní než se tam opět objeví.

Toto je součástí kontroly s vaší bankou, u které si ověřujeme, že všechny vaše údaje jsou správné.

3 Kč nám nikdy nepřijdou, pouze se na pár dní zobrazí jako stržené na vašem účtu, než se na něj vrátí zpět.

Om du har några som helst ytterligare problem med detta, kontakta oss så löser vi det direkt.

Jiné

Mohu si vytisknout formuláře a dokumenty?

Samozřejmě. Na začátku celého procesu vám e-mailem zašleme kopii smluvích informací a obchodních podmínek.

Jakmile je půjčka vyplacena, dostanete kopii podepsané Dohody, Obchodních podmínek a potvrzení o vyplacení půjčky.

Jak budete označeni na mém bankovním výpise?

Na vašem bankovním výpise se budeme zobrazovat jako Tando.

Proč je váš úrok tak vysoký?

Stejně jako u všeho ostatního záleží, s čím nás srovnáváte a jak srovnání používáte. Naše půjčky jsou dražší než bankovní půjčky, ale narozdíl od bank neúčtujeme žádné poplatky. Protože se úrok počítá na denní bázi, mnoho z našich dlužníků toho využívá a zvolí si předčasné splacení půjčky.

Sammenligner du os med kviklån, er vi op til 10 gange billigere. Vi udregner desuden vores rente dagligt, hvilket vil sige, at du kun betaler for dén tid, du har et lån hos os. Hvis du betaler dit lån tilbage tidligere, så vil dit lån blive endnu billigere.

Hvis du vil vide mere om vores lån, har vi skrevet en super guide der gennemgår hvad et Tando lån koster her.

Jsou půjčky spolehlivé a zabezpečené?

Ano, osobní údaje, které shromažďujeme během žádosti používáme pouze pro zjištění, zda jste vy a váš sekundární dlužník pro půjčku způsobilí a bankovní údaje vyžadujeme za účelem splácení vaší půjčky. Veškeré právní a smluvní informace o půjčce jsou oznámeny během procesu podání žádosti.

Aktuální informace k mojí žádosti

Podal/a jsem žádost, ale nemám sekundárního dlužníka

Vaše půjčka byla schválena. Vše, co musíte udělat, je najít vhodného sekundárního dlužníka! Další informace o nalezení sekundárního dlužníka naleznete na naší stránce Dotazy a odpovědi.

Podal/a jsem žádost a můj sekundární dlužník také zažádal

Skvělé! Budeme vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky, abychom prošli vaši žádost a schválili vaši půjčku!

Podal/a jsem žádost, ale můj sekundární dlužník byl zamítnut

Vaše půjčka je stále schválena. Vše, co musíte udělat, je najít vhodného sekundárního dlužníka! Další informace o nalezení sekundárního dlužníka naleznete na naší stránce Dotazy a odpovědi.

Nemohu se přihlásit ke svému úču

Pokud máte problémy s přístupem k vašemu účtu, vyberte váš aktuální status.

Podal/a jsem žádost

Budeme vás kontaktovat, jakmile ji vaši žádost zpracujeme. Ve chvíli, kdy půjčku vyplatíme, budete mít přístup k vašemu účtu pomocí vaší e-mailové adresy nebo telefonního čísla a rodného čísla.

Pokud nevíte, v jakém stavu se vaše žádost nachází, pro pomoc klikněte prosím zde.

Obdržel/a jsem svou půjčku

K přihlášení do vašeho účtu použijte e-mailovou adresu nebo mobilní číslo, které jste nám poskytly, a vaše rodné číslo.

Pokud stále nemáte přístup k vašemu účtu, kontaktujte nás .

Jak mohu zrušit svou žádost?

Chápeme, že se okolnosti mohou změnit a můžete se rozhodnout vaši žádost zrušit.

Svou Svou žádost můžete zrušit kdykoliv předtím, než je půjčka vyplacena.

Kontrolujeme vaše údaje. Počkejte, prosím!!