Ručitelské půjčky

Nový typ půjčky založené na důvěře a schopnosti splácet,
NE na vaší úvěrové historii. Pokud vám věří váš ručitel, my vám budeme věřit taky.

Takže... co je to ručitelská půjčka?

Ručitelská půjčka je novým typem půjčky, která zcela založená na mezilidských vztazích a důvěře, nikoliv na počítačem kontrolované úvěrové historii. Ručitelská půjčka je určena lidem, kteří v minulosti mohli mít nějaké problémy se splácením účtů, ale nyní jsou na tom tak, že pro ně správa peněz není problém a můžou si dovolit splácet. Jediný jejich problém je ten, že si to o nich nemyslí banky. A na to my říkáme – pokud vám věří vaši přátelé a rodina, my vám také budeme věřit.

Ručitel je přítel nebo člen rodiny, který vás zná a věří vám. Rozumí vaší finanční situaci a souhlasí s tím, že za vás splátku uhradí, pokud vy nemůžete – takhle jednoduché to je!

U většiny zákazníků to bude přítel nebo člen rodiny, ale ručitelem může být kdokoliv. Může to být například soused, kolega z práce nebo zaměstnanec, prostě lidé, kteří vás znají, věří vám a chtějí vás podpořit.

Abyste mohli být ručitelem, musí vám být mezi 18 a 80 lety a musíte mít dobrou úvěrovou historii. Jako ručitel jste zodpovědný za uhrazení splátek, pokud dlužník splácet nemůže. Je tedy důležité, abyste si měsíční splátky mohli bez problémů dovolit.

Žádost stát se ručitelem

U nás v Tando věříme, že vaši přátelé a rodina vás znají nejlépe. Znají vaši současnou situaci a ví lépe než kdokoliv jiný, zda jste schopni půjčku zvládnout. Právě proto u našich půjček vždy vyžadujeme ručitele.

Dělat někomu ručitele znamená, že věříte, že dokáže – a je ochotný – splácet. Pokud z jakéhokoliv důvodu nezaplatí, pak splátky uhradíte vy.

Chcete-li se stát ručitelem, musíte mít dobrou úvěrovou historii, věk mezi 18-80, vlastnit nemovitost a v případě, kdy by dlužník nebyl schopen zaplatit, být schopen uhradit měsíční splátky.

Zaregistrujte se jako něčí ručitel

Jestli vás někdo požádal, abyste se stal/a ručitelem a vy jste připraven/a se zaregistrovat, sem zadejte jedinečný odkaz ručitele od Tando zde:

Měl/a bych být ručitelem?

Abychom vám co nejvíce pomohli, vytvořili jsme jednoduchý test, který vám pomůže s rozhodováním. Test "měl/a bych být ručitelem":

1
2
3
4
5

Věříte, že dlužník bude splácet měsíční splátky půjčky?

Věříte, že si dlužník může měsíční splátky dovolit?

Pokud z nějakého důvodu dlužník není schopen (nebo nechce) splácet, jste připraven/a splácet měsíční splátky?

Rozumíte tomu, že za splacení půjčky budete zodpovědný/á, pokud dlužník z jakéhokoliv důvodu nebude platit?

Rozumíte tomu, že když nebude půjčka splacena včas, bude to pro dlužníka i vás mít vážné následky: pohledávku předáme k vymáhání, což vám v budoucnu získání jakýkoliv půjček velmi ztíží.

Skvělé zprávy!

Zdá se, že dlužníka dobře znáte a věříte mu. Chcete podpořit jeho žádost o půjčku, což je opravdu velká pomoc – pokud se budete cítit bezpečně.

Jste-li připraven/a se zaregistrovat jako ručitel, vložte váš jedinečný odkaz ručitele od Tando, který jste získali získal/a od dlužníka sem.

Vypadá to, že nyní nemůžete být ručitelem.

Pro více informací si přečtěte náš článek Odpovědnost ručitele.

Je pro mě ručitelská půjčka to pravé?

Za starých časů, když jste potřebovali půjčku, se vás vaše místní banka prostě zeptala, jestli máte někoho, kdo vám věří a kdo se za vás může zaručit. Věci se ale změnily a schopnost splácet úvěr teď hodnotí počítače. A odřízly tak miliony důvěryhodných lidí.

Proto jsou naše půjčky založeny na důvěře, ne na automatickém výpočtu. Nevadí, jestli máte špatné úvěrové hodnocení nebo jste živnostník. Pro nás je nejdůležitější to, že si můžete dovolit výši splátek a že máte kamaráda nebo člena rodiny, který vám věří natolik, že se stane vaším ručitelem.

Chcete-li vědět, jestli je ručitelská půjčka pro vás to pravé, stačí odpovědět na otázky níže:

Přemýšlíte, kdo by mohl být vaším ručitelem?

Zkuste si udělat náš 30 sekundový test, kdo je vhodným ručitelem

Stačí jen o vámi vybraném ručiteli zodpovědět tyto jednoduché otázky.

1
2
3
4
5

Jak je váš ručitel starý?

Má váš ručitel dobrou historii splácení účtů?

Má váš ručitel dobrý stabilní příjem?

Vlastní váš ručitel nemovitost?

Věří vám váš ručitel a rozumí vaší finanční situaci?

Výborně, vámi vybraný ručitel je vhodný kandidát!

Na základě vašich odpovědí se zdá, že váš ručitel splňuje naše požadavky a je tak vhodným kandidátem na ručitele vaší půjčky.

Bohužel, vámi vybraný ručitel není vhodným kandidátem!

Na základě vašich odpovědí se zdá, že váš ručitel nesplňuje naše požadavky a jako ručitel vaší půjčky by nebyl akceptován.

Kdo by měl být mým ručitelem?

Pokud si nejste jistí, koho požádat, aby se stal vaším ručitelem nebo koho lidé často za svého ručitele vybírají, podívejte se níže a zjistěte, jaký mají naši zákazníci ke svým ručitelům vztah.

Kdo si myslíte, že může být vaším ručitelem?

Matka

Na vztahu s našimi matkami je něco speciálního – proto , když potřebujeme pomoc, obracíme se nejčastěji právě na ně. U nás v Tando vidíme, že nejběžnějšími ručiteli jsou matky dlužníků. U více než 20 % půjček je ručitelem matka.

Je to možná proto, že s našimi mámami většinou nemáme problém probírat naši finanční situaci – víme, že nás pochopí a věří nám. Všechny mámy milujeme a myslíme si, že jsou úžasné. Pokud vaše máma splní požadavky na ručitele, myslíme si, že je naprosto skvělou volbou.

Otec

Pokud potřebujeme někoho zodpovědného s dobrým příjmem, většině z nás se vybaví náš otec. Zdá se, že se žádostí o ručení se na tatínky obracejí spíše kluci než holky – z 68 % ručí tátové synům a jen z 32 % svým dcerám.

Myslíme si, že tátové jsou pro své syny a dcery skvělými ručiteli. Naši tátové nám rozumí a častěji nám věří, že se svými penězi pracujeme zodpovědně.

Bratr

Vztah, který mají lidé se svým bratrem, jen tak něco nepřekoná. Je to speciální vztah tvořený roky společných zážitků. Pro pomoc se na naše bratry po rodičích obracíme nejčastěji. Podle Tando více než 1 zákazník z 10 požádal o pomoc právě svého bratra.

Podle našich zkušeností vám brácha kryje záda. Je tu, když ho potřebujete a je z něj nejen skvělý ručitel, ale i kamarád na celý život.

Sestra

Těsně za bratry jsou samozřejmě jako ručitelé sestry. 10 % zákazníků Tando se v případě potřeby ručitele, který je zná a věří jim, obrací na své sestry.

Stejně jako s bratry i se sestrami máme speciální pouto a když potřebujeme, navzájem si pomáháme. Důvěra, pochopení a žádné předsudky jsou základem vztahu se sestrou. A proto jsou sestry skvělými ručitelkami.

Přítel

V rodině se jistě najde spousta vhodných kandidátů na ručitele, ale nikdy bychom neměli zapomínat ani na ty nejsilnější vztahy, které máme se svými přáteli.

Spousta z nás má to štěstí, že má blízké a podporující kamarády. A právě oni tvoří u půjček Tando až 12 % ručitelů.

Někdy jsou to právě naši kamarádi, se kterými se cítíme nejvíc v pohodě a máme pocit, že s nimi můžeme mluvit o naší situaci.

Pokud váš kamarád vaši situaci chápe a chce vám pomoci, myslíme si, že může být skvělým ručitelem a je zároveň člověkem, se kterým stojí za to zůstat přáteli navždy.

Kolega

Pokud jde o lidi, kteří znají naši finanční situaci, naši kolegové z práce mezi ně určitě budou patřit. Není výjimkou, že naši kolegové mají hrubou představu o našem příjmu a znají nás i jako lidi. Jestli jsme důvěryhodní, zodpovědní a spolehliví. V práci se toto často projeví.

A právě to je důvod, proč je více než 10 % všech ručitelů právě kamarád z práce.

Myslíme si, že kolegové jsou ideálními ručiteli. Znají vás, věří vám a v práci se navzájem podporujete každý den.

Někdo jiný

Snažili jsme se nabídnout pár příkladů, kdo se nejčastěji stává ručitelem. Nejsou to ale ani zdaleka jen tihle. Ručitelem může být kdokoliv, kdo vás dobře zná a splňuje naše požadavky.

U nás v Tando je to mnoho dalších lidí – spolubydlící, domácí, zaměstnanci a vzdálení příbuzní jako jsou tety, strýcové, bratranci nebo sestřenice.

Téměř 20 % všech zákazníků půjček Tando má ručitele, který spadá do kategorie „ostatní“. Takže tím pravým může být pro vás opravdu kdokoliv.

Jak mám ručitele požádat?

Sepište si svaše příjmy a výdaje a ujistěte se, že si můžete dovolit měsíční splátku půjčky.

Zeptejte se vašeho potenciálního ručitele, zda byste si s ním mohl/a promluvit o vaší finanční situaci, protože byste potřeboval/a jeho pomoc.

Postavte na čaj nebo na dobrý šálek kávy.

Vysvětlete ašemu ručiteli, proč si potřebujete půjčit peníze.

Ukažte mu vaše příjmy a výdaje a ujistěte ho, že si splátku půjčky každý měsíc můžete dovolit.

Vysvětlete mu, co obnáší být ručitelem – pokud chcete, můžete využít našich webových stránek. Ujistěte se, že chápe a rozumí, že v případě, že vy nebudete schopen/a měsíční splátku uhradit, bude jeho povinností splátku uhradit za vás. Tohle mu později připomeneme i my.

NETLAČTE NA NĚJ. Všichni chceme svým milovaným pomoci, ale je velmi důležité, abychom toto rozhodnutí učinili sami. Být ručitelem je velká zodpovědnost a proto mu dejte dostatek času i informací, aby se mohl sám rozhodnout.

Poděkujte. Pokud se rozhodne stát se vaším ručitelem, pořádně ho obejměte a poděkujte mu. Očividně vám věří a chce vám pomoci.

Jak má ručitel zažádat?

Snažili jsme se registraci pro ručitele udělat co nejjednodušší a v případě potřeby jsme tu vždy k dispozici.

Povinnosti ručitele

Pro nás jakožto poskytovatele půjčky je velmi důležité, aby naše rozhodnutí a naše komunikace byly zodpovědné.

Jednou z věcí, na které si opravdu dáváme záležet, je to, že si chceme být jistí, že všichni naši dlužníci i ručitelé jsou si plně vědomi svých povinností.

Půjčování je pro nás vlastně slib.

My slibujeme, že vám půjčíme peníze, poskytneme veškeré informace, budeme se k vám chovat se vším respektem a vždy co nejrychleji uděláme maximum, abychom vám pomohli.

Vy slibujete, že budete dodržovat podmínky splácení, na kterých jsme se dohodli, a budete k nám čestní a upřímní.

Váš ručitel slibuje, že za vás uhradí měsíční splátky, pokud toho vy z jakéhokoliv důvodu nebudete schopni.

Dáváme si velmi záležet na tom, aby tohle bylo před vyplacením půjčky každému ručiteli naprosto jasné. Být ručitelem je velká zodpovědnost, a pokud někdo se slibem ručitele nesouhlasí, rozhodně bychom mu nedoporučovali ručitelskou smlouvu podepisovat.

Chcete-li se o povinnostech ručitele dozvědět více, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. Rádi si o tom s vámi promluvíme.

Kontrolujeme vaše údaje. Počkejte, prosím!!