Půjčky se sekundárním dlužníkem

Nový typ půjčky založené na důvěře a schopnosti splácet,
NE na vaší úvěrové historii. Pokud vám věří váš sekundární dlužník, my vám budeme věřit taky.

Takže... co je to půjčka se sekundárním dlužníkem?

Půjčka se sekundárním dlužníkem je novým typem půjčky, která zcela založená na mezilidských vztazích a důvěře, nikoliv na počítačem kontrolované úvěrové historii. Půjčka se sekundárním dlužníkem je určena lidem, kteří v minulosti mohli mít nějaké problémy se splácením účtů, ale nyní jsou na tom tak, že pro ně správa peněz není problém a můžou si dovolit splácet. Jediný jejich problém je ten, že si to o nich nemyslí banky. A na to my říkáme – pokud vám věří vaši přátelé a rodina, my vám také budeme věřit.

Sekundární dlužník je přítel nebo člen rodiny, který vás zná a věří vám. Rozumí vaší finanční situaci a souhlasí s tím, že za vás splátku uhradí, pokud vy nemůžete – takhle jednoduché to je!

U většiny zákazníků to bude přítel nebo člen rodiny, ale sekundárním dlužníkem může být kdokoliv. Může to být například soused, kolega z práce nebo zaměstnanec, prostě lidé, kteří vás znají, věří vám a chtějí vás podpořit.

Abyste mohli být sekundárním dlužníkem, musí vám být mezi 18 a 80 lety a musíte mít dobrou úvěrovou historii. Jako sekundární dlužník jste zodpovědný za uhrazení splátek, pokud dlužník splácet nemůže. Je tedy důležité, abyste si splátky mohli bez problémů dovolit.

Žádost stát se sekundárním dlužníkem

U nás v Tando věříme, že vaši přátelé a rodina vás znají nejlépe. Znají vaši současnou situaci a ví lépe než kdokoliv jiný, zda jste schopni půjčku zvládnout. Právě proto u našich půjček vždy vyžadujeme sekundárního dlužníka.

Dělat někomu sekundárního dlužníka znamená, že věříte, že dokáže – a je ochotný – splácet. Pokud z jakéhokoliv důvodu nezaplatí, pak splátky uhradíte vy.

Chcete-li se stát sekundárním dlužníkem, musíte mít dobrou úvěrovou historii, věk mezi 18-80, vlastnit nemovitost a v případě, kdy by dlužník nebyl schopen zaplatit, být schopen uhradit splátky.

Zaregistrujte se jako něčí sekundární dlužník

Jestli vás někdo požádal, abyste se stal/a sekundárním dlužníkem a vy jste připraven/a se zaregistrovat, sem zadejte jedinečný odkaz sekundárního dlužníka od Tando zde:

Měl/a bych být sekundárním dlužníkem?

Abychom vám co nejvíce pomohli, vytvořili jsme jednoduchý test, který vám pomůže s rozhodováním. Test "měl/a bych být sekundárním dlužníkem":

1
2
3
4
5

Věříte, že dlužník bude splácet splátky?

Věříte, že si dlužník může splátky dovolit?

Pokud z nějakého důvodu dlužník není schopen (nebo nechce) splácet, jste připraven/a splácet splátky?

Rozumíte tomu, že za splacení půjčky budete zodpovědný/á, pokud dlužník z jakéhokoliv důvodu nebude platit?

Rozumíte tomu, že když nebude půjčka splacena včas, bude to pro dlužníka i vás mít vážné následky: pohledávku předáme k vymáhání, což vám v budoucnu získání jakýkoliv půjček velmi ztíží.

Skvělé zprávy!

Zdá se, že dlužníka dobře znáte a věříte mu. Chcete podpořit jeho žádost o půjčku, což je opravdu velká pomoc – pokud se budete cítit bezpečně.

Jste-li připraven/a se zaregistrovat jako sekundární dlužník, vložte váš jedinečný odkaz sekundárního dlužníka od Tando, který jste získali získal/a od dlužníka sem.

Vypadá to, že nyní nemůžete být sekundárním dlužníkem.

Pro více informací si přečtěte náš článek Odpovědnost sekundárního dlužníka.

Je pro mě půjčka se sekundárním dlužníkem to pravé?

Za starých časů, když jste potřebovali půjčku, se vás vaše místní banka prostě zeptala, jestli máte někoho, kdo vám věří a kdo se za vás může zaručit. Věci se ale změnily a schopnost splácet úvěr teď hodnotí počítače. A odřízly tak miliony důvěryhodných lidí.

Proto jsou naše půjčky založeny na důvěře, ne na automatickém výpočtu. Nevadí, jestli máte špatné úvěrové hodnocení nebo jste živnostník. Pro nás je nejdůležitější to, že si můžete dovolit výši splátek a že máte kamaráda nebo člena rodiny, který vám věří natolik, že se stane vaším sekundárním dlužníkem.

Chcete-li vědět, jestli je půjčka se sekundárním dlužníkem pro vás to pravé, stačí odpovědět na otázky níže:

Přemýšlíte, kdo by mohl být vaším sekundárním dlužníkem?

Zkuste si udělat náš 30 sekundový test, kdo je vhodným sekundárním dlužníkem

Stačí jen o vámi vybraném sekundárnímu dlužníkovi zodpovědět tyto jednoduché otázky.

1
2
3
4
5

Jak je váš sekundární dlužník starý?

Má váš sekundární dlužník dobrou historii splácení účtů?

Má váš sekundární dlužník dobrý stabilní příjem?

Vlastní váš sekundární dlužník nemovitost?

Věří vám váš sekundární dlužník a rozumí vaší finanční situaci?

Výborně, vámi vybraný sekundární dlužník je vhodný kandidát!

Na základě vašich odpovědí se zdá, že váš sekundární dlužník splňuje naše požadavky a je tak vhodným kandidátem na sekundárního dlužníka vaší půjčky.

Bohužel, vámi vybraný sekundární dlužník není vhodným kandidátem!

Na základě vašich odpovědí se zdá, že váš sekundární dlužník nesplňuje naše požadavky a jako sekundární dlužník vaší půjčky by nebyl akceptován.

Kdo by měl být mým sekundárním dlužníkem?

Pokud si nejste jistí, koho požádat, aby se stal vaším sekundárním dlužníkem nebo koho lidé často za svého sekundárního dlužníka vybírají, podívejte se níže a zjistěte, jaký mají naši zákazníci ke svým sekundárním dlužníkům vztah.

Kdo si myslíte, že může být vaším sekundárním dlužníkem?

Matka

Na vztahu s našimi matkami je něco speciálního – proto , když potřebujeme pomoc, obracíme se nejčastěji právě na ně. U nás v Tando vidíme, že nejběžnějšími sekundárnímu dlužníkovi jsou matky dlužníků. U více než 20 % půjček je sekundárním dlužníkem matka.

Je to možná proto, že s našimi mámami většinou nemáme problém probírat naši finanční situaci – víme, že nás pochopí a věří nám. Všechny mámy milujeme a myslíme si, že jsou úžasné. Pokud vaše máma splní požadavky na sekundárního dlužníka, myslíme si, že je naprosto skvělou volbou.

Otec

Pokud potřebujeme někoho zodpovědného s dobrým příjmem, většině z nás se vybaví náš otec. Zdá se, že se žádostí o ručení se na tatínky obracejí spíše kluci než holky – z 68 % ručí tátové synům a jen z 32 % svým dcerám.

Myslíme si, že tátové jsou pro své syny a dcery skvělými sekundárnímu dlužníkovi. Naši tátové nám rozumí a častěji nám věří, že se svými penězi pracujeme zodpovědně.

Bratr

Vztah, který mají lidé se svým bratrem, jen tak něco nepřekoná. Je to speciální vztah tvořený roky společných zážitků. Pro pomoc se na naše bratry po rodičích obracíme nejčastěji. Podle Tando více než 1 zákazník z 10 požádal o pomoc právě svého bratra.

Podle našich zkušeností vám brácha kryje záda. Je tu, když ho potřebujete a je z něj nejen skvělý sekundární dlužník, ale i kamarád na celý život.

Sestra

Těsně za bratry jsou samozřejmě jako sekundárního dlužníka sestry. 10 % zákazníků Tando se v případě potřeby sekundárního dlužníka, který je zná a věří jim, obrací na své sestry.

Stejně jako s bratry i se sestrami máme speciální pouto a když potřebujeme, navzájem si pomáháme. Důvěra, pochopení a žádné předsudky jsou základem vztahu se sestrou. A proto jsou sestry skvělými sekundárními dlužníky.

Přítel

V rodině se jistě najde spousta vhodných kandidátů na sekundárního dlužníka, ale nikdy bychom neměli zapomínat ani na ty nejsilnější vztahy, které máme se svými přáteli.

Spousta z nás má to štěstí, že má blízké a podporující kamarády. A právě oni tvoří u půjček Tando až 12 % sekundárních dlužníků.

Někdy jsou to právě naši kamarádi, se kterými se cítíme nejvíc v pohodě a máme pocit, že s nimi můžeme mluvit o naší situaci.

Pokud váš kamarád vaši situaci chápe a chce vám pomoci, myslíme si, že může být skvělým sekundárním dlužníkem a je zároveň člověkem, se kterým stojí za to zůstat přáteli navždy.

Kolega

Pokud jde o lidi, kteří znají naši finanční situaci, naši kolegové z práce mezi ně určitě budou patřit. Není výjimkou, že naši kolegové mají hrubou představu o našem příjmu a znají nás i jako lidi. Jestli jsme důvěryhodní, zodpovědní a spolehliví. V práci se toto často projeví.

A právě to je důvod, proč je více než 10 % všech sekundárních dlužníků právě kamarád z práce.

Myslíme si, že kolegové jsou ideálními sekundárnímu dlužníkovi. Znají vás, věří vám a v práci se navzájem podporujete každý den.

Někdo jiný

Snažili jsme se nabídnout pár příkladů, kdo se nejčastěji stává sekundárním dlužníkem. Nejsou to ale ani zdaleka jen tihle. Sekundárním dlužníkem může být kdokoliv, kdo vás dobře zná a splňuje naše požadavky.

U nás v Tando je to mnoho dalších lidí – spolubydlící, domácí, zaměstnanci a vzdálení příbuzní jako jsou tety, strýcové, bratranci nebo sestřenice.

Téměř 20 % všech zákazníků půjček Tando má sekundárního dlužníka, který spadá do kategorie „ostatní“. Takže tím pravým může být pro vás opravdu kdokoliv.

Jak mám sekundárního dlužníka požádat?

Sepište si svaše příjmy a výdaje a ujistěte se, že si můžete dovolit měsíční splátku půjčky.

Zeptejte se vašeho potenciálního sekundárního dlužníka, zda byste si s ním mohl/a promluvit o vaší finanční situaci, protože byste potřeboval/a jeho pomoc.

Postavte na čaj nebo na dobrý šálek kávy.

Vysvětlete ašemu sekundárnímu dlužníkovi, proč si potřebujete půjčit peníze.

Ukažte mu vaše příjmy a výdaje a ujistěte ho, že si splátku půjčky každý měsíc můžete dovolit.

Vysvětlete mu, co obnáší být sekundárním dlužníkem – pokud chcete, můžete využít našich webových stránek. Ujistěte se, že chápe a rozumí, že v případě, že vy nebudete schopen/a měsíční splátku uhradit, bude jeho povinností splátku uhradit za vás. Tohle mu později připomeneme i my.

NETLAČTE NA NĚJ. Všichni chceme svým milovaným pomoci, ale je velmi důležité, abychom toto rozhodnutí učinili sami. Být sekundárním dlužníkem je velká zodpovědnost a proto mu dejte dostatek času i informací, aby se mohl sám rozhodnout.

Poděkujte. Pokud se rozhodne stát se vaším sekundárním dlužníkem, pořádně ho obejměte a poděkujte mu. Očividně vám věří a chce vám pomoci.

Jak má sekundární dlužník zažádat?

Snažili jsme se registraci pro sekundárního dlužníka udělat co nejjednodušší a v případě potřeby jsme tu vždy k dispozici.

Povinnosti sekundárního dlužníka

Pro nás jakožto poskytovatele půjčky je velmi důležité, aby naše rozhodnutí a naše komunikace byly zodpovědné.

Jednou z věcí, na které si opravdu dáváme záležet, je to, že si chceme být jistí, že všichni naši dlužníci i sekundárního dlužníka jsou si plně vědomi svých povinností.

Půjčování je pro nás vlastně slib.

My slibujeme, že vám půjčíme peníze, poskytneme veškeré informace, budeme se k vám chovat se vším respektem a vždy co nejrychleji uděláme maximum, abychom vám pomohli.

Vy slibujete, že budete dodržovat podmínky splácení, na kterých jsme se dohodli, a budete k nám čestní a upřímní.

Váš sekundární dlužník slibuje, že za vás uhradí splátky, pokud toho vy z jakéhokoliv důvodu nebudete schopni.

Dáváme si velmi záležet na tom, aby tohle bylo před vyplacením půjčky každému sekundárnímu dlužníkovi naprosto jasné. Být sekundárním dlužníkem je velká zodpovědnost, a pokud někdo se slibem sekundárního dlužníka nesouhlasí, rozhodně bychom mu nedoporučovali smlouvu podepisovat.

Chcete-li se o povinnostech sekundárního dlužníka dozvědět více, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. Rádi si o tom s vámi promluvíme.

Kontrolujeme vaše údaje. Počkejte, prosím!!